fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Najlepsze przed nami

Rozmowa z Tomaszem Korczakiem – właścicielem Hotel & MEDI-SPA Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju, zwycięzcą w konkursie SPA Prestige Awards – Najlepszy Hotel SPA & Wellness 2013.

Pierwsze co rzuca się w oczy po przyjeździe do was, to położenie – wysoko na skarpie, z zapierającym dech widokiem na Karkonosze i - wprost z okien hotelu - górę Biały Kamień.

Rzeczywiście, jesteśmy najwyżej położonym obiektem hotelowym w Świeradowie. W 1998 roku mój ojciec kupił działkę, na której stał stary dom letniskowy, należący niegdyś do przedwojennego właściciela największej sieci kin we Wrocławiu. W latach 30. ubiegłego wieku Bad Flinsberg, był najsłynniejszym, po Baden-Baden, kurortem w Niemczech. Codziennie przyjeżdżały tu dwa pociągi z Berlina, a w każdym po dwustu kuracjuszy. Posiadanie tu domu, to było coś!

I postanowiliście zamienić dom w hotel?
Budowa trwała dość długo, bo zmieniały się koncepcje. W efekcie w 2009 roku został otwarty hotel Biały Kamień z 38 pokojami. Brakowało nam jednak przestrzeni, zaplecza wellness, basenu. Powstał projekt drugiego budynku, sięgnęliśmy po fundusze unijne i w efekcie mamy dzisiaj nowoczesny obiekt: 66 pokoi, 6 apartamentów, nowy kompleks Wellness[&]SPA o powierzchni ponad 1000  m2 – basen, sauny, solankowe jacuzzi, mini tężnie z irańską solą, obok – zaplecze zabiegowe i SPA, a poniżej hotelu – grill, własna wędzarnia i  Chata Wuja Toma – sala bankietowa na 150 osób.

Imponuje szklana ściana, dzięki której nawet z basenu można podziwiać panoramę gór…
Bardzo zależało mi, żeby podkreślić nasze położenie, wyjątkowy widok na górę Biały Kamień i panoramę uzdrowiska. Stąd szyby na dwóch kondygnacjach, pozwalające zarówno z basenu infiniti, jak i gabinetów SPA nieomal „dotykać” oszałamiającej przyrody.

W nazwie macie skrót MEDI-SPA. Czy oznacza to, że wykonujecie także zabiegi lecznicze?
Goście Świeradowa oczekują konkretnych zabiegów uzdrowiskowych. Oferujemy więc konsultacje lekarskie i szeroką gamę zabiegów rehabilitacyjnych – masaże, borowiny, elektro-, lasero-, sono-, magneto- i krioterapię, kąpiele solankowe oraz terapię manualną Kaltenborna. Inwestujemy też w ujęcie wody radoczynnej i pod koniec roku będziemy mogli zaoferować lecznicze kąpiele w tym wyjątkowym tworzywie uzdrowiskowym.

A rytuały SPA?
Mamy nowe Menu SPA, z autorskimi zabiegami i rytuałami. Powstaje Gabinet dla Dwojga – w stylu hotelowego apartamentu, również przeszklony, ze wspaniałym widokiem. W filozofii wellness bardzo ważne jest poczucie łączności z naturą. U nas, w górach, i to tak urokliwych i energetycznych, jak Góry Izerskie, ta możliwość „dotknięcia natury” jest szczególnie cenna. Dlatego staramy się, by gość mógł doświadczać jej na każdym kroku.
Biały Kamień
Koncentrujecie się na zabiegach wybranej marki?
Często zapomina się, co jest najważniejsze w hotelarstwie. Mówi się, że kuchnia, czystość, szeroka oferta. A przecież najważniejszy jest GOŚĆ! Trzeba o nim myśleć przy każdej decyzji, oferować mu wybrane produkty i usługi, specjalnie dedykowane do jego potrzeb. Dlatego np. my nie mamy w SPA jednej wiodącej marki, ale najlepsze zabiegi kilku marek i to głównie polskich, zaawansowanych technologicznie, dających doskonałe rezultaty. Zrezygnowaliśmy z maszyn i stawiamy na dotyk i umiejętności człowieka. Mamy wspaniałych terapeutów, potrafiących wykorzystać dobroczynne działanie hydro- i fizjoterapii. No i postrzegamy Gościa holistycznie – prócz życzliwości, troski i zabiegów oferujemy mu ekologiczną kuchnię: domowy chleb, własne wędliny i sery. Biały Kamień to slow food i SPA w najlepszym wydaniu.

Dla jakiego gościa przygotowujecie swoją ofertę?
Oczywistym jest koncentrowanie się na działaniach prozdrowotnych. Ale mogą one dotyczyć także zajęć ruchowych, sportu, animacji. Dlatego, jako Hotel Przyjazny Rodzinie, zapraszamy rodziców z dziećmi, na które czeka sala zabaw, programy animacyjne, zabiegi wellness – np. Truskawkowa Księżniczka, czy Wiśniowy Książe. W tygodniu chętnie gościmy klientów biznesowych, a w weekendy – osoby nastawione na relaks bądź aktywny, czy nawet sportowy, wypoczynek i zadbanie o swoje samopoczucie i wygląd.

Nie czujecie „oddechu konkurencji”? Inwestycje w branżę hotelarską wydają się nie mieć końca…
Myślę, że najlepsze lata ciągle przed nami. Usługi SPA będą zmierzały w kierunku nie tylko relaksu i przyjemności, ale także konkretów – poprawy samopoczucia i zdrowia. Szczególnie w miejscowościach uzdrowiskowych, a przypomnę, że Świeradów-Zdrój został uznany w zeszłym roku za nr 1 Destynację Wellness według Holidaycheck, rozwijać się będzie Medical SPA. Zabiegi uzdrowiskowe – prewencja i rehabilitacja – w połączeniu z odpowiednim standardem usług już dzisiaj cieszą się wielkim zainteresowaniem. v

----------------------------------------------------------------------

SPA Biały KamieńJerzy Reszke, menadżer SPA hotelu Biały Kamień
Nasza strefa wellness to ponad tysiąc metrów przestrzeni z basenem, saunami, jacuzzi solankowym i zewnętrznym, iglo z kruszonym lodem, tepidarium z tężnią solankową, a także gabinety zabiegowe.
W zabiegach SPA wykorzystujemy wiele naturalnych składników (np. miód z lokalnej pasieki, czekoladę, żurawinę), ale także bardzo zaawansowane technologicznie kosmetyki i to w większości polskich firm.
- NANTES – kosmetyki tworzone w oparciu o nano-wodę, która powstaje w wyniku działania niskotemperaturowej plazmy na klastry wody. Stosowane przez nas linie: Therma Liquid, Sensi Line, Clean[&]Fresh, Lift i ProEstetica (nowość na bazie colostrum bovinum).
- ARKANA – stosowane przez nas linie: biomimetyczna aminokwasowa, celowana oraz na bazie kwasu laktobionowego.
- LARENS – kosmeceutyki zawierające kilkaset aktywnych biologicznie, naturalnych peptydów, pozyskiwanych z ryb słodkowodnych. Stworzony przez naukowców Wellu – Biopeptide Complex zbudowany jest z bioaktywnych oligo- i polipeptydów. Oferta uzupełniona o drinki peptydowe i preparaty suplementacyjne.
- BIELENDA i FARMONA – polskie firmy, które zaimponowały nam bogatą ofertą nowości. Zabiegi prezentowane naszym gościom cieszą się dużym zainteresowaniem.
- L'AZEL ACTIVE PROFESSIONAL – to nowa polska firma, której preparaty powstały z myślą o różnych problemach skórnych, takich jak trądzik pospolity i różowaty, cera wrażliwa, naczynkowa i przesuszona.
- REVITACELL – również polska, młoda firma z Wrocławia, która jako pierwsza na świecie wykorzystała w swoich biodermokosmetykach moc komórek macierzystych MIC-1.
- PURLES – francuska marka, przeznaczona głównie dla ośrodków SPA, ostatnio oferująca doskonałe pilingi z kwasami owocowymi.
- AGRIMER – preparaty Thalasso Organics z Francji (z Bretanii), oparte na naturalnych algach, soli morskiej, błocie, jak również na preparatach i naturalnych wyciągach roślinnych, pochodzących z wszystkich kontynentów. Preparatów tej firmy używamy głównie do ceremonii na ciało.

reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor