fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Bądźmy fit na wiosnę – bez bólu

Czy wysiłek fizyczny zawsze jest zdrowy? Czy istnieją przeciwwskazania do uprawiania sportów? Jak najlepiej ćwiczyć by się nie przećwiczyć

Czy wysiłek fizyczny zawsze jest zdrowy? Czy istnieją przeciwwskazania do uprawiania sportów? Jak najlepiej ćwiczyć by się nie przećwiczyć?

 

Bycie fit może boleć


Zbliża się wiosna, a wraz z nią dłuższe dni i więcej słońca. Idealny okres na zwiększony wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu. Jeśli na wiosnę planujemy więcej sportu w naszym życiu, pamiętajmy, że zintensyfikowana jego dawka stanowi nie lada wyzwanie dla naszych mięśni i stawów. Bywa, że jazda na rowerze czy rolkach, a nawet niewinne spacery kończą się bardziej lub mniej poważnymi urazami, bólem pleców, mięśni i stawów. Kontuzje i urazy wpisane są niejako w wysiłek fizyczny. Bólu, w związku z naciągnięciem mięśni, nadwyrężeniem stawów czy urazem więzadeł może doznać sezonowy, ale też wytrawny sportowiec.

 

Przyjaciel każdego sportowca


Ból związany ze sportowymi kontuzjami nie musi oznaczać wyrzeczenia się wysiłku sportowego. Alternatywą dla leków doustnych, są produkty stosowane miejscowo na skórę na bazie ibuprofenu, szeroko znanego ze swoich właściwości przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Przykładem takiego leku jest żel Nurofen. Jego zaletą jest konsystencja łatwa do rozprowadzenia w miejscu bólu. Nurofen w postaci żelu miejscowo łagodzi ból i działa przeciwzapalnie.

 

Kontuzji i urazów sportowych uniknąć raczej nie można, jednak bólu z nimi związanego – tak. I tym razem nie za pomocą tabletek, ale łatwego w użyciu żelu działającego miejscowo.

images/stare/styczen i luty 2012/shutterstock_88745017.jpg

 

 

NUROFEN, Ibuprofenum, 50 mg/g, żel. Wskazania do stosowania: żel o miejscowym działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, przeznaczony do szybkiego leczenia objawowego bólów mięśniowych, bólów pleców, bólu towarzyszącego chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, takim jak lekkie postacie zapalenia stawów, skręcenia, urazy sportowe, fibromialgia i nerwobóle. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Występowanie w wywiadzie skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki w związku z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor