fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Kwas – twój wróg

Jak uzyskać wymarzoną sylwetkę i piękną skórę? Dr h.c. Peter Jentschura prezentuje autorską metodę, pozwalającą na utrzymanie dobrej figury, a także odzyskanie pięknej i dobrze ukrwionej skóry.

Jak uzyskać wymarzoną sylwetkę i piękną skórę?

Dr h.c. Peter Jentschura prezentuje autorską metodę, pozwalającą na utrzymanie dobrej figury, a także odzyskanie pięknej i dobrze ukrwionej skóry.

 

 

 

 

 

Wszyscy pochodzimy z Raju. Z pewnością ludzie cieszyli się tam nienaganną figurą oraz czystą i dobrze ukrwioną skórą. Świat składał się wówczas tylko z natury, podczas gdy dziś w coraz większym stopniu składają się na niego technika i tworzywa sztuczne. I tu dotykamy głównego problemu, który u tak wielu ludzi prowadzi do najróżniejszych komplikacji.

Problemem tym są kwasy i inne szkodliwe substancje będące produktem cywilizacji, które – mimo, że przyczyna zatrucia jest ta sama – u różnych ludzi wywołują różne objawy.Z chemicznego punktu widzenia zatruwają nas trzy fluorowce tworzące kwasy. Są to chlor, fluor i jod. Największym wrogiem naszych komórek, tkanek oraz płynów ustrojowych jest chlor. Pierwiastek ten chemicy nazywają „pierwiastkiem diabła”. Trzy wymienione trucizny znajdują się w wielu używkach i konserwantach, w pestycydach, barwnikach i innych chemikaliach, spotyka się je nawet w niektórych lekach.

Na pomoc nerkom
Za zakwaszanie organizmu i jego zanieczyszczenie złogami odpowiadają kwasy, takie jak kwas siarkowy, moczowy, azotowy, fosforowy, acetylosalicylowy, a także węglowy i mlekowy. Na dłuższą metę mogą one nawet wykazywać działanie destrukcyjne. Oczywiście początkowo organizm próbuje wydalić większość kwasów i innych szkodliwych substancji za pośrednictwem jelit i nerek. Do wydalania nerki potrzebują zasadotwórczych składników mineralnych, takich jak wapń, potas, magnez, cynk, sód i inne. Niestety współczesna dieta nie dostar cza wystarczającej ilości tych składników w wysokoenergetycznej postaci. Ich źródłem są warzywa i zioła, a także nasiona, orzechy oraz wytłaczane na zimno oleje wysokiej jakości. Nerki wykorzystują te składniki mineralne w procesie wydalania lub neutralizowania agresywnych kwasów.

Otyłość i cellulit
Jeden składnik mineralny wiąże jedną cząsteczkę kwasu, tworząc sól. Jeśli ze względu na słabość nerek i jelit oraz ich niedostateczne zaopatrywanie w składniki mineralne nie dojdzie do wydalenia soli, odkładają się one w tkance tłuszczowej, a później także w tkance łącznej. W miejscu składowania sole gromadzą wokół siebie nie tylko tłuszcz, ale i rozcieńczającą wodę. Wynikiem jest otyłość i cellulit.
W kręgach naukowych rozpowszechnione jest przekonanie, że organizm jest w stanie wydalić wszystkie szkodliwe substancje. Tego twierdzenia nie da się jednak obronić. Gatunek ludzki potrafi wydalać kwasy tylko do poziomu pH 4,4, poniżej jest to niemożliwe. Na przykład kwas mlekowy, osiągając poziom kwasowości ok. pH 2,8, nie może przedostać się przez nerki. Dochodzi więc do zastoju kwasu mlekowego w przeciążonych mięśniach, co skutkuje zakwasami.
Wiele innych chorób i dolegliwości, takich jak skurcze mięśni, postrzał, dyskopatie, problemy ze stawami, czy osteoporoza, ma swoje źródło w fakcie, że niedostatecznie zaopatrzone w składniki mineralne nerki nie mogą wydalić kwasów. Dlatego wymienione problemy objawiają się poniżej linii nerek. Powyżej tej linii sylwetka przypomina Wenus z Milo. Poniżej pysznią się obfity brzuch, pupa i uda naszej cywilizacji.

Typy metabolizmu
Ale nie wszyscy reagujemy przybieraniem na wadze czy dyskopatią. Gatunek ludzki pod względem typu metabolizmu da się podzielić na trzy grupy. Pierwszą grupę określam jako „typ odkładający”. Charakterystyczne są dla niego otyłość i cellulit, artretyzm, reumatyzm i inne choroby związane z odkładaniem.
Drugą grupę nazywam „typem wydalającym”. Osoby z tej grupy cierpią na napady gorąca i potliwość, wypryski i brodawki, hemoroidy, łuszczycę i egzemy.
Trzecia grupa to „typ konsumujący”. Dotykają go przypadłości takie jak osteoporoza, próchnica, parodontoza, neurodermia, dyskopatie, wypadanie włosów, szybkie starzenie się skóry i inne zjawiska, które powszechnie nazywamy starzeniem.

Problemy z figurą
Podsumujmy przebieg procesu, w którym nasza sylwetka wymyka się spod kontroli, co w pierwszym rzędzie naturalnie następuje u osób należących do typu odkładającego. Kwasy i inne szkodliwe substancje oddziałują na nasz metabolizm codziennie podczas jedzenia, picia i zażywania innych przyjemności. Przekształcane są w sole, które – jeśli odłożą się w organizmie – nazywamy złogami. Odkładane są one w podskórnej tkance tłuszczowej oraz w tłuszczu, który otacza nasze organy wydalające i odtruwające, czyli wątrobę, nerki i jelita. W tych najbardziej obciążonych obszarach nasz mądry organizm gromadzi więcej wody, co prowadzi do zwiększenia zarówno objętości, jak i masy ciała. Problemy z figurą są to zatem problemy związane z obecnością złogów w organizmie i składają się na nie cztery czynniki:
* główni winowajcy, czyli kwasy i inne szkodliwe substancje,
* neutralizujące je składniki mineralne,
* ochronny tłuszcz, już obecny lub celowo utworzony oraz
* rozrzedzająca i wypełniająca woda.
Złogi powstają nie tylko w tkance tłuszczowej i tkance łącznej, ale i w naczyniach oraz w skórze i na jej powierzchni (z czym mamy do czynienia na przykład w przypadku plam starczych i brodawek).

Trzy kroki do sukcesu
Wiele osób chce dziś schudnąć i pozbyć się nadwagi. Jak to wygląda? Pierwszym działaniem jest oczywiście zidentyfikowanie szkodliwych substancji, które powodują problem, i ich unikanie w przyszłości. Oczyszczanie obciążonego organizmu odbywa się w opracowanym przeze mnie procesie zwanym „trójskokiem usuwania złogów”. Jest to metoda pozwalająca na oczyszczenie organizmu bez fazy początkowego pogorszenia i kryzysu leczniczego.
Pierwszym krokiem jest wzmocnienie organów wydalających, przede wszystkim nerek i wątroby. W tym celu opracowałem granulat złożony ze stu sproszkowanych roślin.
Drugim krokiem jest uwolnienie złogów z ochronnego tłuszczu, czyli ich chemiczne rozpuszczenie. Tak działa oparta na recepturze mojego autorstwa herbata z 49 ziół, która zawiera wszystkie pierwiastki, z których składać się mogą złogi obecne w naszym organizmie.
Trzeci krok to działanie, które podpatrzyłem u płodu znajdującego się w łonie matki. Chodzi o wydalanie kwasów i szkodliwych substancji przez gruczoły potowe i łojowe w naszej skórze. Mamy te dwa rodzaje gruczołów, ponieważ substancje, także te szkodliwe, rozpuszczają się albo w wodzie, albo w tłuszczu. Jedne i drugie opuszczają nasz organizm w zasadowym środowisku, czego przykładem w naturze jest zasadowy odczyn wód płodowych. Działa on jak chemiczny magnes, dzięki czemu rozwijający się organizm oczyszcza się przez dziewięć miesięcy z wszelkich szkodliwych substancji. Takie oczyszczanie, w formie regularnego moczenia stóp, zasadowych kąpieli, zasadowych inhalacji, okładów i innych zabiegów, możemy potem kontynuować przez całe życie. Pomagają w tym opracowane przeze mnie okłady i receptury.

Problemy skóry
Zajmijmy się teraz problemem skóry. Chodzi o trądzik na twarzach wielu mężczyzn i kobiet. Najbardziej dotyka on młodzież w okresie dojrzewania, a w późniejszych latach zwłaszcza osoby należące do typu wydalającego oraz wiele kobiet cierpiących na tzw. „trądzik dojrzały”, pojawiający się w okresie przekwitania. Brak jest wtedy regularnej menstruacji, dzięki której do tej pory usuwane były z organizmu kwasy i inne szkodliwe substancje.
Gdy przyjrzeć się logice powstawania trądziku, odkryć można cały ciąg przyczynowo-skutkowy, na początku którego znajdują się kwasy i szkodliwe substancje, które niesie ze sobą cywilizacja. Niestety ich nadmiar nie idzie w parze z wystarczającym zaopatrzeniem organizmu w składniki mineralne i substancje witalne, co prowadzi do godnego pożałowania osłabienia funkcji wydalniczych. Tę słabość organizm próbuje równoważyć poprzez przeróżnie się objawiające wydalanie za pośrednictwem skóry i błon śluzowych.Rzekome „niedoskonałości skórne” są zatem w rzeczywistości celowym działaniem zakwaszonego i zatrutego organizmu. Szczególnie drastycznymi przejawami wydalania są opryszczka wargowa, półpasiec, a także hemoroidy.

Dbajmy o równowagę
Wielki niemiecki lekarz Paracelsus sformułował zasadę, iż wszystko może być jednocześnie trucizną lub lekarstwem. To tylko kwestia dawki. Ten pogląd ma zastosowanie przede wszystkim do używek, które w niewielkich ilościach z pewnością mogą być przyjemnością. W zbyt dużych ilościach i spożywane przez zbyt długi czas, wykazują jednak działanie szkodliwe, prowadzą do powstawania złogów, a nawet niszczą organizm.
Co zatem powinniśmy jeść, pić i robić? Powinniśmy dostarczać sobie duże ilości substancji witalnych, pić herbatę ziołową i zdrową wodę. Powinniśmy z umiarem oddawać się ćwiczeniom aerobowym, a także wystarczająco dużo spać i odpoczywać. W naszej diecie powinny przeważać warzywa, nasiona i zioła. Świeże powietrze i tlen mają dla ludzi szczególne znaczenie. Nie powinniśmy jednak przesadzać z wysiłkiem fizycznym, gdyż kwas mlekowy powstaje natychmiast, gdy tylko zaczyna brakować nam tchu.
________________________
Wykład wygłoszony podczas Kongresu LNE w Krakowie. Śródtytuły i skróty pochodzą od Redakcji.


Peter JentschuraPeter Jentschura
– urodził się w 1941 roku we Wrocławiu. Od 30 lat zajmuje się badaniami na temat przemiany materii, ze szczególnym uwzględnieniem powstawania i neutralizacji złogów. Jest właścicielem firmy Jentschura International GmbH w Münster, zajmującej się produkcją wynalezionych przez niego preparatów. Jego książki, przetłumaczone na 16 języków, sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy. Jest doktorem honoris causa Rosyjskiej Akademii Nauk w dziedzinie biomedycyny.

reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor