fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Hotel Bania – Termalne wakacje w sercu Podhala

Przejażdżka koleją widokową, połączona z górską wędrówką, zakończona w gorących termach z dwoma strefami wellness & SPA – tylko w Hotelu Bania Thermal & Ski!

Bania w Białce Tatrzańskiej, jako mały kurort zimowy działa już od połowy lat 80. ubiegłego wieku. To właśnie tutaj można było po raz pierwszy w Polsce pojeździć na sztucznym śniegu! Od 2001 roku Bania, wraz z przyległą Kotelnicą, są najdynamiczniej rozwijającym się resortem narciarskim w Polsce.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że Bania jest rewelacyjnym wyborem także na wiosenny i letni wypad.
Przez całe wakacje działa kolej widokowa na Kotelnicę. W przyległej wypożyczalni można wypożyczyć tzw. Monsterrollera – wielką hulajnogę i zabrać ją wyciągiem do góry, po czym zjechać po zielonym stoku. Kolejna atrakcja to nowa inwestycja, czyli mini-park rozrywki dla dzieci. Summertubing, tyrolka, gokarty, karuzela i boiska sportowe czekają na najmłodszych.

Program atrakcji dla dorosłych jest nie mniej interesujący. W lipcu i sierpniu możemy spodziewać się występów góralskiego teatru, plenerowych ognisk na szczycie Kotelnicy oraz weekendowych koncertów gwiazd muzyki folk. W poprzednich edycjach brali udział m.in. Zakopower, Future Folk, Voo Voo, Trebunie Tutki i Gooral.

terma bania z lotu ptaka

W hotelu znajduje się magiczne i kameralne miejsce – Sielsko Anielsko Wellness & SPA. Strefa Sielsko, czyli saunarium oraz Stefa Anielsko, w której na gości czeka 7 gabinetów zabiegowych. Ważnym udogodnieniem jest także Studio Fryzjerskie, które oferuje zarówno kuracje na włosy, tworzy unikalne upięcia, jak i zajmuje się kompleksowym kreowaniem wizerunku.

Gabinety są przystosowane do różnych typow zabiegów. Dostępny w Sielsko Anielsko Soft Pack System to jedna z nowoczesnych i naturalnych metod, która zwiększa intensywność działania zabiegów, ale przede wszystkim regeneruje organizm i uwalnia od stresu. Godny polecenia jest też ujędrniający masaż ciała stemplami Permanent Contour. Mocnym punktem jest niewątpliwie linia produktów dedykowana Sielsko Anielsko, stworzona przy użyciu górskich, naturalnych składników, która oszałamia wyjątkowym zapachem i właściwościami regenerującymi.

W strefie Sielsko na szczególną uwagę zasługują co najmniej dwie sauny. Sauna jodłowa charakteryzuje się intensywnym zapachem lasu. Podłoga wyłożona jest warstwą świeżych gałązek jodłowych, które przyjemnie masują stopy i pobudzają znajdujące się w nich receptory. Korona pieca wypełniona jest igłami i szyszkami, a olejki eteryczne uwalniające się w wilgotnej atmosferze pieszczą nozdrza i stymulują układ oddechowy. Sauna chlebowa to również rarytas wśród saun. Podczas sesji w tym miejscu uwalniane są enzymy wpływające kojąco na zmysły, rośnie apetyt na życie, pobudzone zostają procesy przemiany materii. Warto wspomnieć, że tradycje saun chlebowych wywodzą się aż ze średniowiecza, a polecane są one osobom, które mają problemy ze stawami.

Aby ułatwić gościom poruszanie się po całym obiekcie hotel połączony jest tunelem z kompleksem basenów. Terma Bania to 8 500 m2 atrakcji wodnych. Podzielona jest na trzy strefy: relaksu, zabawy i saunarium. Każda z nich posiada zarówno baseny wewnętrzne jak i zewnętrzne oraz masaże wodne. W sumie 10 basenów, 300 m zjeżdżalni, 5 zróżnicowanych saun oraz Powrót do Źródła Day SPA.

HOTEL BANIA Sielsko Anielsko

Powrót do Źródła to kwintesencja filozofii sanitas per aquam, czyli zdrowie przez wodę. Wykorzystując dobroczynne działanie wody termalnej, stworzono tu miejsce gdzie ciało i umysł mogą odpocząć, zregenerować się i uwolnić od stresu. W tutejszym SPA (6 gabinetów zabiegowych, solarium) połączono tradycyjne metody lecznicze wodami termalnymi z odpowiednio dobranymi zabiegami na twarz i ciało. Rozbudowane zaplecze sportowe z którego mozna korzystać w hotelu i okolicy (baseny termalne, wyciągi narciarskie) sprawia, że główny element menu zabiegowego stanowią tu masaże (min. masaż klasyczny, sportowy, relaksacyjny, gorącą świecą, z okładem borowinowym) oraz zabiegi na ciało, w których masaż jest główny elementem.

Hotel Bania fot

Terma Bania to dobry adres dla zdrowia, relaksu i dobrego samopoczucia. Woda pochodzące z ujęcia na głębokości 2 500 m charakteryzuje się korzystnym stopniem mineralizacji, zróżnicowanym składem fizykochemicznym, niską kwasowością oraz bakteriologiczną czystością.

Warto wspomnieć o zewnętrznym mokrym placu zabaw – jest to niezwykły, wakacyjny świat gejzerów, armatek wodnych, natrysków, kolorowych bram i wielu innych wodnych atrakcji, które czekają na całą rodzinę.
Ważna informacja dla rodziców: kto chce zrelaksować się w termach lub strefie wellness & SPA może zostawić dziecko pod opieką wykwalifikowanych animatorek. Przez całe wakacje prowadzone są kreatywne animacje tematyczne – kulinarne, barmańskie, taneczne, fotograficzne, plastyczne, gry terenowe i wiele innych, które dzieciom pozwolą na zabawę, a rodzicom na chwilę wypoczynku w cudownym, górskim klimacie.

Posiedzieć w termalnych gejzerach, posłuchać pod wodą walców Fryderyka Chopina, a potem zjechać na nartach z ośnieżonych szczytów lodowców? To da się zrobić. W dolinie Ötztal jest wszystko, czego ciało, dusza i zmysły zapragną.
Hotel Bania Thermal & Ski to połączenie góralskiej tradycji i nowoczesnych rozwiązań, które nadają kształt wymarzonemu, niezależnie od pory roku, miejscu na wypoczynek. W cyklu „Najpiękniejsze SPA w Polsce” prezentujemy jeden z najnowocześniejszych resortów wypoczynkowych w naszym kraju.
Hotel SPA w górach? Polecamy najlepsze. W góry przyjeżdża więcej miłośników aktywnego wypoczynku, niż błogiego nicnierobienia. Znajdą tu najlepsze SPA w Polsce, w których w doskonały sposób łączy się sport z luksusem, relaksem, a nawet leczeniem.
Liczne atrakcje w samym hotelu, w tym programy animacyjne dla najmłodszych, „piękne okoliczności przyrody” wokół, a także bogata oferta zabiegów SPA i aktywności wellness – to wakacyjne atuty hoteli SPA. Polecamy najciekawsze oferty!
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor