fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Naturalne spalacze tłuszczu

Zamiast stosować suplementy spalające tłuszcz, warto włączyć do diety naturalne produkty o działaniu przyspieszającym redukcję tkanki tłuszczowej.

Należą do nich:

zielona herbata – zawarte w niej kofeina i katechiny (silny przeciwutleniacz) zużywają zapasy tłuszczu;

zielona kawa to kawa nie poddana procesowi palenia. Zawiera kofeinę i kwas chlorogenowy, które sprzyjają odchudzaniu;

chilli, podobnie jak imbir i cynamon, to naturalny termogenik, czyli substancja pobudzająca spalanie tłuszczu;

ananas – zawiera bromelinę – enzym, który przyspiesza procesy trawienne i zapobiega gromadzeniu się tłuszczu w tkance podskórnej;

ryby morskie są źródłem białka oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Obniżają one poziom leptyny, substancji potęgującej apetyty;

papryka – dzięki kapsacyinie, zmniejsza uczucie głodu i przyspiesza metabolizm;

zielone warzywa – są cennym źródłem błonnika, a także witamin i minerałów;

cykoria – jest źródłem substancji gorzkich, które inicjują wytwarzanie żółci regulującej odkładanie się tłuszczu w organizmie.

 

Dieta Dash od kilku lat uważana jest przez dietetyków i lekarzy za dietę numer jeden w rankingu najlepszych diet świata. Została zaprojektowana przez naukowców, a jej skuteczność sprawdzona w wielu badaniach naukowych. Dieta Dash, obniżając ciśnienie krwi, pozwala zmniejszyć występowanie choroby niedokrwiennej serca o 15%, a udarów mózgu o 27%.
Na każde nasze stwierdzenie, że chcemy schudnąć, natychmiast słyszymy: – A próbowałaś diety X? Chudnie się na niej 4 kg tygodniowo! Czas obalić mity!
Wodę można nie tylko pić, ale i jeść. To ważna informacja dla każdego, komu z trudem przychodzi picie kilku szklanek wody dziennie. Każdy składnik pożywienia zawiera jakąś ilość wody, którą możemy zaliczyć do naszego wodnego bilansu.
Kasza gryczana, jęczmienna, manna, jaglana, quinoa czy kuskus... Dzięki kaszy dostarczysz organizmowi cennych składników, zyskasz dobry humor, stracisz zbędne kilogramy i zapobiegniesz wielu chorobom. Ale warto wiedzieć, jaki rodzaj wybrać, bo nie wszystkie nam służą.
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor