fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Gen długiego życia

Dlaczego niektórzy w wieku 90 lat są sprawni fizycznie i intelektualnie? Z ostatnich badań naukowców wynika, że sprzyja temu odpowiedni gen. Występuje zarówno u ludzi, jak i u zwierząt.

Gen dlugowiecznosciGen ten nazywa się DRD4 7R. Ułatwia przekazywanie sygnałów między neuronami, a także odgrywa główną rolę w sieciach mózgowych, odpowiedzialnych za uwagę i układ nagrody. Odkryli go naukowcy z University of California Irvine. Ich zdaniem, wpływa na osobowość i temperament człowieka. Ludzie, którzy mają ten gen, charakteryzują się dużą potrzebą aktywności w sferach fizycznej, intelektualnej i społecznej, a to z kolei przyczynia się pośrednio do wydłużenia ich życia. Udowodniono bowiem, że aktywność w różnych sferach wpływa na długowieczność i powstrzymuje rozwój chorób neurodegeneracyjnych.
Co ciekawe, naukowcy przeprowadzili również doświadczenia na myszach. Okazało się, że te, które mają gen DRD5 7R, żyły o 10 proc. dłużej od tych, które nie zostały przez naturę w niego wyposażone.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Długowieczność z dnia na dzień wzbudza coraz większe zainteresowanie. Media bombardują nas reklamami najlepszych kremów anti-aging, suplementów diety czy zabiegów, które sprawią, że będziemy mieć ciała 20-latków. Czy istnieją klucze do długowieczności? I czego możemy nauczyć się od stulatków?
Badania genetyczne to nie tylko testy na ojcostwo. Dzięki badaniom genetycznym można rozszyfrować wiele informacji o naszym ciele, chorobach genetycznych, zmutowanych genach wywołujących poważne schorzenia, prawdopodobieństwie wystąpienia niektórych nowotworów, a nawet diecie najlepszej dla naszego organizmu.
W najbliższych dekadach w Polsce możemy spodziewać się eksplozji długowieczności, a liczba polskich stulatków może wzrosnąć w ciągu zaledwie 20 lat nawet pięciokrotnie.
Oparta na najnowszych badaniach naukowych książka w przystępny i fascynujący sposób wprowadza w świat genetyki na co dzień.
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor